Japonská společnost Japan Display Inc. (JDI) postaví novou továrnu na výrobu displejů z tekutých krystalů (LCD) 6. generace s kapacitou 25 000 kusů měsičně. Celková kapacita výroby společnosti tak vzroste o zhruba 20 %. Celková investice zahrnující pozemky, budovy a výrobní zařízení má dosáhnout 1,4 miliardy dolarů (34,7 miliardy Kč).

Podle informovaných zdrojů se budou v závodě vyrábět displeje pro chytré telefony Apple. JDI to však nepotvrdila, s odůvodněním, že informace o svých klientech neposkytuje. Zdroj agentury Reuters však uvedl, že Apple bude nejen hlavním odběratelem displejů, ale že by měl také do závodu investovat. Japan Display má podle zdroje značný zájem stát se hlavním dodavatelem Applu, neboť prodej jeho iPhonů celosvětově roste, zvláště pak v Číně. Apple nyní patří mezi nejziskovější firmy.

Společnost Japan Display vznikla spojením divizí na výrobu obrazovek firem Sony, Toshiba a Hitachi. Činnost zahájila 1. dubna 2012. Loni se s akciemi firmy začalo obchodovat na burze v Tokiu. Minulý měsíc firma oznámila, že se jí po dvou čtvrtletích ztrát podařilo vrátit k zisku, a to díky poptávce od Applu a čínských výrobců chytrých telefonů. To je v ostrém kontrastu s konkurenční japonskou firmou Sharp, které výroba displejů naopak klesá.