Berlínský akcelerátor Microsoft Ventures zveřejnil seznam osmi vítězů výběrového řízení, kteří získali cennou příležitost vstupu do čtyřměsíčního akceleračního programu. Mezi šťastlivci je i český start-up Portadi, který směřuje na trh správy přístupu webových služeb.

Do výběrového řízení se přihlásilo více než 500 týmů z celého světa. Českou republiku reprezentovaly 3 start-upy, mezi finální osmičku se však nakonec dastrala pouze společnost Portadi.

„Společně s týmem v akcelerátoru Microsoft Ventures, odborníky z Microsoftu a Czech ICT Alliance chceme dovézt k dokonalosti náš produkt i naši obchodní a marketingovou strategii, abychom mohli nabídnout výborný produkt všem firmám, které dnes přechází na cloud,“ říká Dušan Vítek, spoluzakladatel, Portadi.

„Věříme, že společnost Portadi využije zázemí, mentoring, kontakty a další výhody akcelerátoru na maximum a Microsoft Ventures ji pomůže úspěšně nastartovat byznys na českém, německém i celosvětového trhu,“ říká Milan Hrabovský, ředitel divize vývoje, Microsoft.

O společnosti Portadi

Portadi ve svém portfoliu nabízí firmám služby pro sdílení souborů až po cestovní portály. Uživatel díky těmto nástrojům získá zjednodušené přihlášení do všech jemu přidělených služeb, zatímco správce týmu vidí, kdo má k jaké službě a účtu přístup a jak jsou služby využívané, což mu dovolí optimalizovat náklady na placené účty a řešit práva odcházejících a nových zaměstnanců.

Aktuálně služba zahrnuje již 272 známých i méně známých cloudových služeb zahrnujích ukládání souborů, e-shopy, aukční portály, sociální sítě a další.

 

„Ve spolupráci s odborníky ze Silicon Valley a technologickými experty z Microsoftu připravujeme zájemce z řad start-upů již několik měsíců před výběrovým řízením. Pomáháme s přihláškou, strategií i přípravou prezentace. Velmi se nám osvědčila návštěva akcelerátoru, v rámci které si zájemci mohou prostory a zázemí Microsoft Ventures prohlédnout, odprezentovat nanečisto svůj projekt před odbornou komisí a získat cennou zpětnou vazbu,“ dodává Michal Zálešák, ředitel, Czech ICT Alliance.

Výběrové řízení do berlínského Microsoft Ventures probíhá dvakrát ročně. To příští (již čtvrté) je plánováno na podzim tohoto roku. Kromě Berlína, který je geograficky nejblíže, je možné přihlásit své projekty do akcelerátoru v Londýně, Paříži, Tel Avivu, Bangalore, Seattlu nebo Pekingu. Více na www.microsoftventures.com.

Vedle provozování akcelerátorů Microsoft start-upům nabízí řadu dalších možností – software zdarma včetně služeb Microsoft Azure prostřednictvím programu BizSpark, technologický i byznysový mentoring, služby Microsoft inovačních center a příležitost pro networking v rámci řady společenských akcí.