Irská skupina Amartus se v rámci restrukturalizace rozděluje na dvě části - jednu z nich získá společnost Huawei. Její součástí je software a tým, který se specializuje na softwarově definované sítě (SDN).

Poskytovatelé síťových zařízení, jako je Huawei, stále častěji přesouvají své podnikaní z pouhého dodávání hardware, kde je vysoká konkurence, do ziskovější oblasti softwaru a služeb. Technologie kupovaná od irské firmy Amartus umožňuje snadněji a levněji zajišťovat změny sítě, protože se mohou uskutečnit na dálku pomocí softwaru a ne fyzickou úpravou telekomunikačního zařízení. Akvizice také pomůže firmě Huawei při adaptaci na technologii cloud, která bude mít podle analytiků zásadní význam pro budoucnost telekomunikačních sítí.

Huawei během svého rapidního růstu, kdy se stala jedním z největších poskytovatelů telekomunikačního zařízení na světě, učinila relativně málo akvizic. Místo toho se zaměřila na mezinárodní růst prostřednictvím investic do vlastního výzkumu a vývoje.

Společnost Huawei založil v roce 1987 bývalý čínský vojenský inženýr. Původně byla výrobcem pouze telekomunikačních zařízení, před několika lety však předvedla i svou vlastní značku mobilních telefonů. Výrobky a služby této firmy se používají ve více než 170 zemích světa a slouží více než třetině světové populace. Loni byla třetím největším prodejcem chytrých telefonů na světě.

Od roku 2004 působí Huawei i v České republice a postupně se stala největším dodavatelem technologií pro české telekomunikační operátory. Na trhu mobilních telefonů v ČR je zhruba šestá.