Společnost Eset uvolňuje k testování beta verzi aplikace Eset Parental Control pro Android. Všichni, kdo se zúčastní testování této aplikace, dostanou na půl roku přístup ke všem funkcím zdarma.

Smartphony a především tablety jsou mezi dětmi čím dál rozšířenější. Podle analýzy britského Úřadu pro telekomunikace (Ofcom) z ledna 2015 má chytrý telefon 20 % britských dětí ve věku 8-11 let a 65 % dětí z věkové skupiny 12-15 let. Pro 12-15leté děti je navíc chytrý telefon věcí, kterou by případně ze všeho nejvíc postrádaly.

Společnost Eset se rozhodla nabídnout rodičům dětí ještě lepší zabezpečení před hrozbami internetu, jako jsou podvodné inzeráty, phishing nebo malware. “Aplikace ESET Parental Control pro Android byla navržena tak, aby rodičům umožnila posílit ochranu dětí, aniž by je museli nepřiměřeně omezovat v objevování internetu. K tomu slouží řada funkcí, z nichž některé jsou zdarma a některé placené,“ vysvětluje Branislav Orlík, Product Manager společnosti Eset.

Eset Parental Control pro Android je integrovaný systém pro ochranu rodiny. Umožňuje chránit děti před internetovými hrozbami nebo nevhodnými stránkami, i když používají své vlastní mobilní zařízení. Je přátelský k dětem: pokud jejich používání internetu omezí, tak nenásilným způsobem, což přispívá k zachování vzájemného respektu mezi rodiči a dětmi.

Mezi hlavními funkcemi aplikace Parental Control pro Android jsou:

  • Strážce aplikací: blokuje nevhodný obsah v závislosti na věku dítěte;
  • Správa času: umožňuje rodičům omezit čas, který děti mohou trávit nad hrami a nad jednotlivými aplikacemi, a to i když jsou mimo domov;
  • Webový strážce: blokuje internetové hrozby na základě porovnání internetových stránek s ESET databázemi;
  • Poloha dítěte: umožňuje rodičům zjistit přesné místo, kde se jejich děti nacházejí.

“BETA testování je pro nás opravdu důležité. Udělali jsme spoustu práce, aby Eset Parental Control pro Android byla uživatelsky příjemná, neobtěžující a užitečná aplikace. Ale bez zpětné vazby od uživatelů – rodičů i dětí – bychom nevěděli, jak blízko cíli jsme. Vážíme si všech, kdo nám umožní dál zlepšit tento užitečný produkt. Proto jsme všem rodinám, které mají o aplikaci, nabídli všechny její prémiové funkce na půl roku zcela zdarma, a to bez jakýchkoli závazků,“ uzavírá, uvádí Branislav Orlík.

QR Eset Parental ControlZájemci o testování aplikace Eset Parental Control pro Android Beta se mohou zapojit na stránce Beta programu společnosti ESET nebo nasnímete QR kód zařízením s Androidem: