Slovenská antivirová společnost ESET koupila 100 procent britské společnosti DESlock+, která vyvíjí šifrovací programy pro počítače i mobilní zařízení. Společnost DESlock+ byla vlastněna investiční společností Shackleton Ventures Investment a někdejšími členy managementu. ESET plánuje vedle integrace šifrovací technologie DESlock+ do svých bezpečnostních produktů také integrovat samotnou společnost DESlock+ do svých firemních struktur.

Společnost DESlock+ vyvinula šifrovací řešení, založené na patentované technologii pro správu šifrovacích klíčů. Řešení DESlock+ má širokou škálu šifrovacích funkcí. Ty zahrnují zabezpečenou správu celého řešení pomocí browseru, mobilní verzi pro iOS, mobilní operační systém společnosti Apple, nebo přenosného klienta DESlock+ GO, který umožňuje bezpečný přístup k datům na pracovních stanicích i bez nainstalovaného produktu DESlock+.

Co je DESlock+

DESlock+ je jednoduchý produkt s unikátní architekturou a kvalitní technologií na šifrování dat. Poskytuje malým i velkým firmám ochranu před různými typy narušení dat a umožňuje tak bezpečné sdílení dat a tedy bezpečnou spolupráci.

DESlock+ nabízí zákazníkům ESETu lepší ochranu firemní infrastruktury a zároveň efektivní šifrování na mobilních přístrojích pracovníků. Na klientské straně umožňuje šifrování souborů, složek a e-mailů, a také celých disků či vyměnitelných médií. DESlock+ Enterprise server pak umožňuje spravovat uživatele a pracovní stanice a provádí různé úlohy od aktivace, změny bezpečnostních politik, nastavení, šifrovacích klíčů až po požadavky na stav bezpečnosti koncových stanic.

 

Ochrana dat a soukromí patří mezi přední obavy jak jednotlivců, tak firem. Vládní úřady jednotlivých zemí, a také například Evropská Unie, prosazují regulace, které po firmách požadují lépe zabezpečit data svých klientů. Jednou z možností, jak těmto požadavkům dostát, je šifrování.

„Podle průzkumu, který ESET provedl mezi firmami, mají dvě ze tří firem za to, že šifrování
má být součástí celkového řešení pro ochranu počítačů a mobilních přístrojů,“
uvedl Ignacio Sbampato, ředitel společnosti ESET pro prodej a marketing. „Se společností DESlock+ jsme úspěšně spolupracovali v rámci ESET Technology Alliance. Jsme rádi, že můžeme naše partnerství posunout dál.“

Šifrování hraje v IT bezpečnosti významnou roli. „Náš plán je plně integrovat šifrování
do bezpečnostních produktů ESET pro firmy i domácnosti. A samozřejmě budeme šifrovací technologii DESlock+ dál vyvíjet,“
okomentoval akvizici Palo Luka, ředitel pro technologie společnosti ESET.

Bezpečnostní software od ESETu využívá přes 100 milionů uživatelů. Jedno ze tří evropských výzkumných center pro detekci škodlivých programů je také v Praze. Společnost má celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.