„Expanzi do Brna jsme zvažovali delší dobu. Otevření brněnské kanceláře vzešlo ze zájmu lidí pro nás pracovat, ale nechtěli se stěhovat za prací do Prahy. Původně jsme mysleli, že kancelář otevřeme až v únoru či březnu, ovšem po našem oznámení expanze do Brna se zvedla vlna zájmu ze strany brněnských vývojářů. Kancelář jsme tak otevřeli výrazně dříve, protože jsme nechtěli o technologický talent, který se nám nabízel, přijít,“ prozrazuje Lubo Smid, COO a spoluzakladatel firmy, který řídí růstové aktivity firmy.

Rozšiřování vývojových kapacit souvisí s úspěšnou expanzí společností na americkém trhu. „Po letech se nám podařilo prosadit v Americe a nyní evidujeme enormní zájem o naše služby. Americké firmy nás považují za jedno z nejinovativnějších a nejrychlejších studií. V současné době vlastně nevyvíjíme takřka žádné obchodní aktivity za cílem získání nových klientů. Na americkém trhu funguje „šuškanda“, tedy na jednu publikovanou aplikaci nám chodí další tři poptávky,“ říká David Semerád, spoluzakladatel a CEO STRV, který společnost řídí z amerického Los Angeles.

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde pracuje téměř stovka vývojářů a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat.

Mezi nejvýznamnějšími mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, je například Ordr nebo sociální síť Lavendr. Mezi světové reference patří aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo SpoonRocket.