Eset Parental Control pro Android je systém ochrany, který pomáhá rodičům nastavit pravidla, za jakých děti mohou používat své vlastní chytré telefony nebo tablety. Jeho cílem je pomoci rodičům chránit děti před nevhodnými aplikacemi a internetovými stránkami, a zároveň se tato aplikace může pochlubit řadou dalších funkcí na ochranu dětí.

43 %

Takové procento rodičů v České republice reálně kontroluje aktivity svých dětí na internetu, a to často jen namátkově. 14 % rodičů nainstalovalo svým dětem do chytrého telefonu nějakou aplikaci rodičovské kontroly, dalších 27 % jim znemožnilo přístup na internet.

ZDROJ: SEZNAM.CZ, 2015.

Mezi hlavními funkcemi mimo jiné najdete:

  • Strážce aplikací: blokuje nevhodný obsah v závislosti na věku dítěte.
  • Správa času: umožňuje rodičům omezit čas, který děti mohou trávit nad hrami a nad jednotlivými aplikacemi, a to i když jsou mimo domov.
  • Webový strážce: blokuje internetové hrozby na základě porovnání internetových stránek s databázemi Esetu.
  • Poloha dítěte: umožňuje rodičům zjistit přesné místo, kde se jejich děti nacházejí.
  • Rodičovské zprávy: u důležitých SMS zpráv, které jsou odeslány z předdefinovaných telefonních čísel rodičů, musí dítě potvrdit příjem zprávy. Dokud tak neučiní, displej telefonu zůstane uzamčen pro jakoukoli jinou činnost.
  • Monitoring pro rodiče: informuje rodiče o tom, které aplikace a internetové stránky dítě využívá. Pokud jde o nevhodný obsah, rodič může dítěti přístup k němu zablokovat.

 

Eset Parental Control zároveň dětem umožňuje požádat rodiče o zvláštní povolení přístupu k vybraným aplikacím nebo internetovým stránkám, nebo požádat o prodloužení limitu stanoveného pro hraní her či přístupu k internetu.

Aplikace ve verzi pro Android je k dispozici na Google Play, portálu my.eset.com nebo u obchodních partnerů Esetu.

 

Článek byl publikován v ICT revue.