„SAP by nebyl takový, jak jej dnes známe bez Billa McDermotta,“ řekl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP a navázal: „Bill byl pro naši společnost neocenitelným přínosem, byl hlavní hnací silou přechodu SAP do cloudu, což, věřím, bude podporovat náš růst na mnoho dalších let. Děkujeme mu za všechno, co pro SAP udělal a zároveň blahopřejeme Jennifer a Christianovi. Bill a já jsme se před rokem rozhodli rozšířit jejich role jako součást dlouhodobého plánu rozvoje další generace lídrů. Jsme přesvědčeni o jejich schopnostech a vizi.“

„Každý generální ředitel sní o tom, že bude schopen předat firmu nové generaci v její plné síle,“ řekl Bill McDermott a dodal: „Když jsem se s odstupem podíval, kde teď jsme, jednoduše jsem nemohl uvěřit, co tato firma za poslední desetiletí dokázala. Jsem vděčný za příležitost vést jednu z nejlepších společností na světě. Teď přišel čas, aby všichni začali novou vzrušující kapitolu. Nepochybuju, že Jennifer a Christian odvedou skvělou práci. Jsem upřímně vděčný všem zákazníkům, partnerům, akcionářům a kolegům, kteří v SAP věří.“

Bill McDermott nastoupil do společnosti SAP v roce 2002. Z řídící pozice regionu Severní Ameriky dokázal zvýšit podíl SAP na trhu, čímž výrazně přispěl k tomu, aby se společnost stala globální. Vedl zákaznické scénáře po celém světě a v roce 2008 se stal členem výkonné rady. McDermott v posledních letech působil jako CEO a dohlížel na období strmého růstu společnosti SAP včetně rozšíření portfolia a posunu do cloudu. Od roku 2010 pod jeho vedením posilovala společnost klíčové ukazatele včetně tržní hodnoty, výnosů, zisku, zapojení zaměstnanců a udržitelnosti životního prostředí.

Jennifer Morgan i Christian Klein mají desítky let zkušeností ze softwarového prostředí, oba jsou členy výkonné rady.

Jennifer Morgan se připojila k SAP v roce 2004, naposledy působila na pozici vedoucí Cloud Business Group a měla na starost Qualtrics, SAP SuccesFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur.

Jsem velmi vděčná Hasso Plattnerovi a dozorčí radě za to, že svěřili mně a Christianovi vedení SAP. Tuto výzvu přijímáme s pokorou, ale také s přesvědčením, že pro SAP to nejlepší teprve přijde. Po celém světě máme výborné a talentované kolegy, kteří nám dodávají důvěru. Bill McDermott byl nejen skvělým vůdcem, ale také vzorem pro mnoho z nás. Těšíme se, že na jeho odkazu můžeme budovat další úspěchy“ okomentovala své zvolení Jennifer Morgan.

Christian Klein zahájil kariéru v SAP před dvěma desítkami let jako student, naposledy působil jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA.

„Stát se generálním ředitelem spolu s Jennifer je pro mě, jako pro někoho, kdo začínal svou kariéru v SAP, ta největší čest, kterou si vůbec dokážu představit. Hasso Plattner nám dal obrovskou příležitost a jsme mu opravdu vděční, stejně tak i dozorčí radě. SAP má nejkomplexnější portfolio řešení v oboru. Nyní je ten správný čas dokončit to, co jsme započali a nabízet opravdu inteligentní podnik. To je podle mého názoru ten nejlepší způsob, jak ocenit našeho předchůdce Billa McDermotta,“ řekl Klein.