Stanislav Kovanda působil před příchodem do společnosti Renishaw ve vedoucích pozicích strojírenských firem. Ve společnosti YAMAZAKI MAZAK Central Europe řídil jako Senior Sales Manager obchodní tým ve čtyřech zemích a zastával pozici zástupce ředitele pro Slovensko. Obchodní tým pro Českou republiku a Slovensko měl jako Sales Manager na starosti i ve společnosti Newtech Praha.

Za svůj nejdůležitější úkol považuje rozvíjet pokročilé obchodní dovednosti, které si osvojil během svého profesního života. „V centru pozornosti bude zákazník, jehož potřeby budou v souladu s naší obchodní strategií. Chceme, aby byl náš zákazník spokojený a vždy se rád k Renishaw vracel,“ shrnuje své primární cíle Stanislav Kovanda.

Úkolem Stanislava v nové roli bude řídit a dále posilovat náš obchodní tým v České republice a na Slovensku. Jsem přesvědčen, že přitom dokáže uplatnit své odborné znalosti, praktický přístup, zodpovědnost a obrovské pracovní nasazení,“ uvedl ke jmenování nového obchodního ředitele Josef Sláma, generální ředitel Renishaw Czech. „Stanislav je mezi výrobci, dovozci a uživateli obráběcích strojů známou a respektovanou osobností, ve své dosavadní pracovní kariéře zastupoval ty nejrenomovanější značky. Jeho spojení s Renishaw je proto logickým krokem, který umožní zúročit jeho zkušenosti,” dodává Josef Sláma.

Stanislav Kovanda vystudoval Fakultu strojní České vysokého učení technického v Praze. Ve volném čase se věnuje rodině a kolu – se svými přáteli pravidelně vyráží na cyklistické jízdy.