Cveto Gašperut se ve své nové funkci zaměří na práci se zákazníky Ericssonu v České republice, kterými jsou primárně poskytovatelé telekomunikačních služeb, a na implementaci 5G sítí. Zavedení 5G transformuje sítě operátorů, přinese nová cloudová řešení, ale i nové obchodní modely spolupráce pro poskytovatele služeb a koncové zákazníky.

„Velmi si vážím příležitosti stát v čele české pobočky společnosti Ericsson. Mým cílem je společně s místním a regionálním týmem pomoci zákazníkům při zajišťování bezpečného, úspěšného a udržitelného podnikání budoucnosti s 5G. Své aktivity zaměříme na zavedení 5G v privátních sítích ve výrobě, elektronické zdravotnictví nebo na budování inteligentních měst „smart cities“, “ říká Cveto Gašperut.

Zavedení 5G přinese benefity v mnoha oblastech společenského života a umožní rozvoj nových služeb. „Chceme se proto soustředit také na spolupráci se startupy a českými univerzitami,“ dodává Gašperut.

Cveto Gašperut pracoval poslední 2 roky jako obchodní ředitel ve společnosti Microsoft, kde měl na starosti vedení obchodního týmu ve 24 zemích střední a východní Evropy. Nicméně ve společnosti Ericsson působil již předtím, a to od roku 2000, přičemž byl zodpovědný za řízení obchodních aktivit ve Slovinsku a ve střední Evropě.