David Goeckeler byl dosud výkonným viceprezidentem a generálním manažerem společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů. Vedl globální tým vice než 25 000 inženýrů a programátorů, byl zodpovědný za strategii rozvoje segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů, rozšiřování trhů, včetně rozvoje obchodních aktivit s rostoucím portfoliem produktů a strategických akvizic.

„David je silnou osobností pro období změn s výjimečnou profesní historií orientovanou na zisk a samotný základ podnikání. Současně je schopen se prezentovat inovativní úspěšnou obchodní strategií, která expandovala na nové trhy a generovala nový zdroj příjmů,” říká Matthew Massengill, předseda představenstva společnosti Western Digital, a dodává: „S praxí softwarového inženýra a zkušenostmi získanými při řízení velkých projektů rozvoje polovodičových technologií, s hloubkou jeho technologických zkušeností, obchodních dovedností a profesní historií budování a řízení společností s globálním dosahem, to vše jej dělá tou správnou osobou pro vedení společnosti Western Digital ve světě, který je stále více řízen datovými aplikacemi i samotnými daty.”

„Naše odvětví je postaveno před milník, kdy zákazník, ať už malý nebo velký, kdekoli na světě využívá obchodní infrastrukturu, která je řízena softwarovými aplikacemi, zprovozněna daty a poháněna cloudovými službami. Tento megatrend dosáhl právě nyní své nástupní fáze a bude generovat masivní vlnu nových příležitostí,” říká David Goeckeler a dodává: "V tomto IT prostředí s explozivním nárůstem digitálně propojených zařízení zaznamenáme rostoucí tlak na přístup k datům. Se škálovatelnými pevnými disky a polovodičovými paměťovými médii má společnost Western Digital silnou pozici kapitalizovat tyto nové rostoucí příležitosti a posouvat hranice jak softwarových, tak hardwarových inovací v rámci extrémně důležitého technologického odvětví.”

David Goeckeler je držitelem bakalářského titulu z informatiky a matematiky (University of Missouri, Columbia), magisterského titulu z informatiky (University of Illinois) a dvou magisterských titulů z ekonomiky a řízení (Columbia University a University of California, Berkeley). Goeckeler je široce uznávaným odborníkem pro své vůdčí vlastnosti a pracovní výkon. V roce 2012 obdržel ocenění Frost and Sullivan’s Excellence Award.

Steve Milligan pro zajištění bezproblémového předání funkcí zůstane ve vedení společnosti v poradní roli až do září roku 2020.