Lukáš Klášterský bude z pozice Digital Advisor Partnera zajišťovat poradenství pro finanční instituce v oblasti snadnější adopce Cloudu a digitálních technologií. K dosavadním hlavním klientům ORBITu mezi finančními institucemi patří například Generali, Kooperativa, ERSTE Group nebo skupina Raiffeisenbank.

„Příchod Lukáše Klášterského představuje významné posílení konzultačního týmu Journey to Cloud, tedy pilíře zaměřeného adopci Cloudu a digitálních technologií, Cloud Governance a Cloud Compliance. Očekáváme, že Lukáš bude hrát klíčovou roli při realizaci náročných transformačních a strategických IT projektů,“ říká CCO ORBITu Tomáš Meštellér.

Vít Grossmann, nový kolega Lukáše Klášterského, dodává: „S Lukášem spolupracujeme více než deset let. Poslední z projektů, dodávka O365 do všech sedmi zemí skupiny ERSTE, nás pracovně sblížil natolik, že se Lukáš rozhodl překročit pověstnou barikádu. A po dlouhých 11 letech je zpět na „druhé straně“.

Lukáš Klášterský během své 25leté kariéry pracoval jako Director ICT Solution v Telefonica O2 (2004–2008), kde zajišťoval presales, realizaci a podporu projektů telekomunikací a IT služeb pro korporátní zákazníky a zákazníky statní správy.  Na pozici CIO v České Pojišťovně/Generali (2008–2014) realizoval transformaci IT infrastruktury, provozu a uživatelského prostředí. Jako CIO odstartoval aplikační strategii zaměřenou na zjednodušení a „rigthsizing“ aplikačního portfolia i zavedení enterprise IT architektury. Podílel se na sloučení IT České Pojišťovny a Generali CZ a jako Regional CTO a Transformation Head stál u vzniku skupinové společnosti pro provoz IT infrastruktury v Itálii, Německu, Francii, Rakousku, Maďarsku a v České republice. Po té přešel do ERSTE Group (2015–2019), kde se podílel na strategii zahrnující konsolidaci infrastruktury, adopce cloudu, DevOps vícerychlostního IT na podporu digitální a datové transformace v sedmi zemích CEE regionu. Realizoval projekt nové digitální kolaborační platformy na bázi O365 cloudu.