Celosvětově má společnost Safetica za své více než desetileté působení 2 000 zákazníků ve více než pěti desítce zemí. V praxi tak chrání přes čtvrt milionu počítačových stanic. Nová investice je primárně určena na zahraniční expanzi společnosti.

“Naší Prioritou je orientace na zahraniční trhy, kde má již Safetica silné jméno a postavení. Daří se jí otevírat nové distribuční kanály a strategická partnerství. Z produktového hlediska plánujeme posílit důraz na ochranu dat v cloudu a zrychlit distribuci směrem k MSP a SaaS” přibližuje Richard Brulík, který je od května novým CEO společnosti. Podle něj Safetica dlouhodobě posiluje nejen v Evropě, ale v posledních měsících také v Latinské Americe (například v Brazílii a Kolumbii), v USA, UAE, na Novém Zélandu a aktuálně startuje novou spolupráci v Japonsku.

Ekonomické krizi navzdory, Safetica roste skokově. “Několik obchodních případů se nám posunulo, ale naštěstí jenom minimum z nich bylo zrušeno.  Dnes se ty posunuté obchodní případy začínají uzavírat a nové startují rychleji než kdy předtím. Meziročně tak vidíme 60% nárůst oproti roku 2019, a podle aktuálních predikcí bychom se měli dostat určitě přes dvojnásobek obratu za minulý rok,” přibližuje Brulík s tím, že loni firma se sedmdesáti zaměstnanci dosáhla na obrat převyšující 100 milionů korun.