Richard Brulík působil před příchodem do společnosti Safetica 5 let v Kentico Software a také v top managementu společnosti Y SoftNa pozici CEO střídá v čele firmy Petra Žikeše, který má nově na starosti rozvoj strategických partnerství firmy.

“Prioritou je orientace na zahraniční trhy, kde má již Safetica silné jméno a postavení. Daří se jí otevírat nové distribuční kanály a strategická partnerství. Z produktového hlediska plánujeme posílit důraz na ochranu dat v cloudu a zrychlit distribuci směrem k MSP a SaaS,” říká o svých cílech v nové roli Richard Brulík.

Safetica kromě postu CEO posiluje i na dalších pozicích ve vedení. Například se může pochlubit novým CMO. Na tuto funkci se posunul Pavel Šarbort ze svého působení ve Vídni. Zároveň přivítala nového šéfa mezinárodního obchodu Armanda Maghariana, který v minulosti vedl mezinárodní expanzi v IT firmách Blue Dynamic a 2N.

Firma plánuje ještě v tomto roce nadále posilovat a nabírat další odborníky do vývoje i product managementu. Safetica je původně brněnská společnost, jejíž počátky sahají do roku 2007. V současnosti je známější v zahraničí, kde působí ve více než 110 zemích. Své řešení v oblasti bezpečnosti firemních dat poskytuje přes 2000 zákazníkům.