Čeští vývojáři společnosti STRV , kteří se věnují vývoji mobilních a webových aplikací na americkém trhu, oznámili otevření druhé vývojářské kanceláře v České republice. Vedle pražských kanceláří plánuje STRV v prvním kvartálu roku 2016 otevřít studio v Brně. David Semerád (CEO) a Lubo Smid (COO) oznámili expanzi v sobotu 15. srpna na Hackathonu v Brně – akci pro mobilní vývojáře věnované programování aplikací pro chytré hodinky. STRV je před finálním výběrem kancelářských prostor a startuje HR aktivity s cílem obsazení desítek vývojářských a designérských pozic.

„Expanzi do Brna jsme zvažovali delší dobu. Brno je plné technologického talentu, který se nám nedařilo dostat do našich pražských kanceláří. Založení brněnské kanceláře je pro nás logickým krokem, a již nyní máme podepsáno několik smluv s brněnskými vývojáři,“ prozrazuje důvody Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV. Velikost kanceláří a počet zaměstnanců je nyní v řešení managementu společnosti, ovšem předběžně se počítá s vyššími desítkami vývojářů a designérů. Společně s expanzí do Brna dojde v následujících měsících k dalšímu posílení interního HR týmu. „V blízké době oznámíme významné posily našeho HR,“ prozrazuje Smid.

Rozšiřování vývojových kapacit souvisí s úspěšnou expanzí společností na americkém trhu. „Po letech se nám podařilo prosadit v Americe a nyní evidujeme enormní zájem o naše služby. Americké firmy nás považu-jí za jedno z nejinovativnějších a nejrychlejších studií. V současné době vlastně nevyvíjíme takřka žádné obchodní aktivity za cílem získání nových klientů. Na americkém trhu funguje „šuškanda“, tedy na jednu publikovanou aplikaci nám chodí další tři poptávky,“ říká David Semeráda, spoluzakladatel a CEO STRV, který společnost řídí z amerického Los Angeles.

STRV se do Los Angeles přestěhovala na počátku letošního rokupo třech letech působení v San Francisku. Podle jejích spoluzakladatelů ji do "LA" přilákaly zajímavé značky a velké agentury, se kterými navázala spolupráci. Kompletní vývoj aplikací aplikací pro start-upy a firmy však probíhá v České republice.

Agentura STRV vznikla v roce 2009 původně jako uLikeIT a od začátku se zaměřila na vývoj mobilních aplikací. Ke změně názvu došlo loni právě v souvislosti s expanzí na americkém trhu. Navrhovaný název Strive byl nakonec zkrácen na STRV. V současnosti má kromě San Franciska a Los Angeles zastoupení také v New Yorku.