Venkata „Murthy“ Renduchintala (50) přináší do společnosti Intel jedinečnou kombinaci schopností, které pokrývají technické, provozní a obchodní oblasti a také budování vztahů se zákazníky. Vedle toho disponuje obsáhlými zkušenostmi z dlouhé kariéry v sektoru SoC, mobilních zařízení a internetu věcí. Pod jeho vedením provede společnost harmonizaci produktového designu, výroby a obchodního směřování za účelem přesnějšího zacílení celkové strategie firmy a urychlení její realizace v segmentech komunikace, zařízení a internetu věcí. Všechny tyto oblasti jsou klíčové pro další růst v sektoru chytré elektroniky. Nová divize zastřeší dřívější skupiny Platform Engineering, Client Computing, IoT, Software and Services a Design & Technology Solutions, které sdílejí stejné technologické sady potřebné pro dosažení vůdčího postavení v oblasti SoC a konektivity.

 

„Intel je největším výrobcem polovodičů na světě a zároveň technologická i obchodní ikona, k níž cítím velký respekt. Jsem poctěn, že mohu být její součástí,“ prohlásil Venkata Renduchintala. „Koncentrace talentu v nové organizaci umožní společnosti Intel urychlit pokrok v segmentech, kde má již silný základ a předpoklady pro další silný růst."

Venkata „Murthy“ Renduchintala přichází do Intelu ze společnosti Qualcomm Inc., kde v poslední době působil jako výkonný viceprezident Qualcomm Technologies Inc. a spolu-prezident Qualcomm CDMA Technologies (QCT). Na této pozici byl odpovědný za polovodičové aktivity společnosti v oblasti výpočetní techniky, mobilních zařízení a příbuzných segmentech.

„Strategie a směřování Intelu jsou pevné. Pokračujeme ve vývoji organizační struktury tak, abychom byli co nejlépe připraveni na další růst naší firmy,“ prohlásil generální ředitel Intelu Brian Krzanich. „Murthy do našeho výkonného týmu přináší manažerské schopnosti a zkušenosti na takové úrovni, že jeho jmenování představuje skutečně významný krok k realizaci naší strategie.“