Vladimír Rohel do NAKITu přichází z pozice národního koordinátora kybernetické bezpečnosti a bývalého ředitele Národního centra kybernetické bezpečnosti. 

“Jsem opravdu rád, že si Vladimír pro své budoucí působení vybral NAKIT. Bude zde mít na starosti řízení agendy kybernetické, informační a fyzické bezpečnosti včetně ochrany utajovaných informací,” říká výkonný ředitel NAKITu Alan Ilczyszyn.

Vladimír Rohel dříve pracoval například na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde se aktivně podílel na vízovém projektu pro Českou republiku. V Bruselu později působil jako správce národních sítí pro NATO a staral se i o sítě českých ambasád ve státech Beneluxu.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru matematika – chemie.

Petr Mlejnský je další posilou NAKITu. Přišel ze společnosti Software ONE Czech Republic a bude se věnovat obchodu a Business Developmentu. Jeho kariéra v oblasti informačních technologií je pestrá.

Začínal v Oracle ČR a zkušenosti získával i v Silicon Valley. Pracoval pro velké společnosti jako Siemens nebo Microsoft. V posledních letech se Petr Mlejnský věnoval především realizaci obchodních scénářů v rámci Střední a Východní Evropy se zaměřením na cloudové služby.

“Petr se díky svým zkušenostem bude ve vedení NAKITu soustředit hlavně na rozvíjení obchodních vztahů se zákazníky a partnery včetně rozvoje současných produktů,” doplňuje Alan Ilczyszyn.

NAKIT od listopadu řídí výkonný ředitel Alan Ilczyszyn, který nahradil Jana Přerovského odvolaného náměstkem ministra vnitra Jaroslavem Strouhalem. Ilczyszyn se na fungování podniku podílí od počátku.
Národní agentura pro komunikační a informační technologie vznikla na začátku minulého roku. Jejím úkolem je zajistit pro ministerstvo vnitra dlouhodobý a koncepční rozvoj informační a komunikační infrastruktury ve vlastnictví státu tak, aby veškeré budoucí investice do této oblasti byly podřízeny jednotné strategii. V polovině roku se sloučila s odštěpným závodem ICT služby České pošty.