Jiří Báča nastoupil do společnosti Vodafone v březnu 2013 na pozici Viceprezidenta pro péči a prodej. Pod jeho vedením se podařilo výrazným způsobem zvýšit prodej, stejně jako dosáhnout excelentní zákaznické zkušenosti, která vede k udržitelnému růstu.

„Jiří posune Vodafone zase o krok dál,“ říká Balesh Sharma. „Díky svým zkušenostem s transformací firem a svému nadšení pro práci se zákazníky, obchodním úspěchům i v oblasti digitálních služeb a manažerským dovednostem je výborným kandidátem na nejvyšší pozici. Jiří je také prvním Čechem, který Vodafone na českém trhu povede, a určitě s sebou přinese výbornou znalost místního trhu.“

Jiří Báča má rozsáhlé zkušenosti s řízením retailového i firemního segmentu z několika významných vedoucích pozic v oblasti bankovnictví. Do Vodafonu přišel z GE Money Bank, kde úspěšně řídil komerční bankovnictví. Předtím působil na pozici generálního ředitele mBank, kde se mu podařilo vybudovat nejdynamičtější banku na českém trhu. Dále působil ve vedeních společností, jako jsou CITIBANK, HVB Bank apod.

Vystudoval na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Vysoké škole finanční a správní v Praze obory Management a ekonomika a Finance a finanční služby.

Ve volném čase čerpá energii prostřednictvím lyžování, tenisu, horské turistiky a cestování.

 

Balesh Sharma odchází z Vodafone ČR do Vodafone Indie, kde bude zastávat pozici provozního ředitele (Chief Operations Officer). Bude mít na starosti spotřebitele i firemní zákazníky a marketing.

Během tříletého působení v České republice dokázal posílit pozici společnosti Vodafone a zlepšit spokojenost zákazníků především díky vybudování vynikající datové sítě. Se svým výkonným a motivovaným týmem úspěšně zvýšili podíl na trhu, zvedli počet zákazníků a nastartovali pozitivní finanční trend.

Balesh Sharma nastoupil do Vodafonu již v roce 2003. Od února 2011 byl generálním ředitelem Vodafone Malta. Před touto rolí zastával několik pozic ve Vodafonu v Indii. V minulosti působil v manažerských pozicích ve společnostech BPL Mobile nebo Xerox a Ricoh.