eM Client je revoluční v tom, že dokáže všechny vaše e-mailové účty včetně kalendářů, kontaktů a úkolů dát „pod jednu střechu“. Jeho tvůrci zachytili hlavní trendy, kterým se e-mailové služby musejí dnes přizpůsobit a úspěšně zareagovali na rostoucí požadavky uživatelů. Mezi ně patří v první řadě 100% záruka soukromí a bezpečnost informací, spolehlivé zálohování, pokročilé možnosti třídění a jednoduché a rychlé vyhledávání v různorodých zdrojích. To vše a ještě více nová verze eM Client 7.1 pro Windows dokáže.

Z průzkumů provedených např. v roce 2016 společností OKsystem vyplývá, že více než dvě pětiny manažerů mají obavy z odcizení svých osobních nebo obchodních dat. Z těchto důvodů téměř 18 % českých manažerů a podnikatelů vyhledává aplikace nebo služby, které šifrují jejich e-mailovou komunikaci. V reakci na tuto potřebu uživatelů byla nově přidána podpora technologie PGP (Pretty Good Privacy), která nabízí velmi jednoduchý způsob jak vámi odesílaný e-mail zašifrovat nebo elektronicky podepsat bez nutnosti složitého nákupu certifikátu (jako v případě technologie S/MIME, kterou eM Client podporoval již v předchozích verzích). Takový e-mail je čitelný pouze příjemcem, který disponuje dešifrovacím klíčem. Nikdo jiný, včetně vašeho internetového nebo e-mailového poskytovatele, nemá k obsahu e-mailu přístup. Bezpečnostní PGP a S/MIME certifikáty můžete nyní navíc spravovat snadněji v nově implementovaném rozhraní.

pexels photo office 

Vedle ochrany dat před jejich zneužitím je také důležité jejich zálohování. A ruku na srdce, i když víme proč je dobré zálohovat, ne vždy se tím řídíme. eM Client proto přichází s novou funkcí LIVE BACKUP neboli zálohou v reálném čase. Vaše data tak mohou být nyní nově zálohována automaticky, i pokud je eM Client zrovna spuštěný.

Fakt, že pro práci s větším počtem e-mailů je klíčová přehlednost, není pro vývojáře eM Clienta žádná novinka. V nové verzi tak došlo k vylepšením i v této oblasti. Při orientaci v kontaktech vám pomůže automatické stahování a zobrazování avatarů (obrazových reprezentací) z dostupných online zdrojů, při tisku zase vylepšený tiskový náhled.  Také tabulkový editor prošel rekonstrukcí a lze v něm nově jednoduše měnit velikost jakékoli buňky, řádku nebo sloupce. Více komfortu mají uživatelé nyní i v případě formátování textu, který při vkládání do e-mailu lze buď zachovat v původním formátu, nebo vložit jako neformátovaný text. Vděčnou funkcí je i automatický náhled obrázků v odkazech v chatu, který vás ušetří klikání a načítání zdrojové stránky. Nová verze eM Clienta také umí třídit jakékoli položky (e-maily, kontakty, události, apod.) podle dvou kritérií najednou.

Důležitou součástí většiny e-mailových účtů je i přidružený kalendář, který u velké části uživatelů už zcela vytlačil jeho klasickou papírovou podobu. Proto se i na něj v eM Clientu zaměřili a sdílení událostí a zasílání pozvánek jev novém a přehlednějším  kabátě. V nové verzi je také snadnější sdílení kalendářů a kontaktů na MS Exchange a IceWarp serveru. Přibyla také možnost nastavení automatické odpovědi v nepřítomnosti pro Gmail účty přímo v eM Clientu.

Do květnového vydání ICT revue chystáme recenzi produktu.