Jaromír Talíř má jako technický partner sdružení CZ.NIC na starosti především architekturu a další technické parametry systému správy domén a autentizační služby mojeID.

Již při studiu informatiky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze začal pracovat jako programátor v telekomunikační společnosti IPEX na vývoji interního informačního systému. Na této pozici strávil osm let. Do sdružení CZ.NIC přišel v roce 2006. Na podzim roku 2016 byl jmenován jedním z vedoucích CENTR Technical Working Group. Mezi jeho koníčky patří sport (fotbal, volejbal), společenský tanec a zajímá se také o historii. Mluví plynně anglicky.

„Být členem představenstva takto významné internetové organizace je pro mě veliká čest. Těší mě, že můžu navázat především na práci Ondřeje Filipa, který se na řízení organizace DNS-OARC podílel celých šest let, a také na Ondřeje Surého, jenž tuto funkci vykonával poslední rok. Věřím, že budu moci naplno zužitkovat zkušenosti získané během více než 10 let ve sdružení CZ.NIC, kdy jsem se jako manažer podílel na řadě projektů úzce spjatých se systémem DNS,“ uvedl Jaromír Talíř, technický partner sdružení CZ.NIC.

Sdružení DNS-OARC vzniklo v roce 2008 s cílem umožňovat výměnu názorů a zkušeností mezi významnými provozovateli systému DNS, poskytovateli připojení k Internetu, správci domén nejvyšší úrovně, správci kořenových serverů, bezpečnostními experty, registrátory, vývojáři či výzkumníky. Sdružení mimo jiné vypracovává analýzy a statistiky, pořádá vzdělávací akce a poskytuje služby a nástroje pro řešení technologických problémů a omezování bezpečnostních rizik. Mezi jeho členy patří mimo jiné také Google, Microsoft, Comcast, Cisco, VeriSign nebo ICANN.