Informační systém společnosti KORDIS (Koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje) dodá ČD-Telematika. Díky němu budou jak provozovatel parkoviště, tak i motoristé znát aktuální stav obsazenosti parkoviště a podle toho se například rozhodnou, kde mají zaparkovat.

"KORDIS JMK i město Blansko jsou pro nás dalšími významnými zákazníky, kterým dodáváme systém řešení chytrého parkování," uvádí Peter Hudák, obchodní ředitel ČD-Telematiky. "Systém parkovišť P+R, kam motoristé dojedou vlastním vozem a dále pak pokračují veřejnou dopravou, je stále populárnější a Blansko je dobrým příkladem, že není doménou jen těch největších měst," dodává Hudák.

Systém je navržen jako kombinace podzemních průjezdových detektorů a detektorů obsazenosti parkovacích míst. Veškerá data o obsazenosti se budou agregovat do centrálního prvku systému, který poskytne výstup pro potřeby třetích stran prostřednictvím aplikačního rozhraní. Škála využití bude záviset na vlastníkovi systému podle toho, jaké aplikace se rozhodne použít, resp. zpřístupnit. Software centrálního prvku bude provozován v cloudovém řešení ve správě KORDIS JMK. Celý systém je navržen tak, aby měl minimální nároky na údržbu. Například baterie, které napájejí detektory, mají garantovanou životnost pět let. Systém bude dodán ve druhém čtvrtletí letošního roku. Realizace těchto opatření je možná díky podpoře z evropského projektu SOLEZ za účasti Evropského fondu pro regionální rozvoj.

ČD-Telematika