Chytré kameny „Smart Stone“ jsou základním kamenem společného řešení společností Spaceti a Vodafonu. Jde o bezdrátové zařízení s čistým oblým designem o rozměrech cca 10 x 10 cm, které se v potřebném množství jednoduše instaluje v jakékoliv budově, ať už se jedná o kanceláře, univerzity, nebo nemocnice, a propojí se v rámci úzkopásmové sítě Vodafone NB-IoT. Takto připojená zařízení spolu mohou efektivně komunikovat i skrze stěny a stropy budovy a díky energetické nenáročnosti vydrží v průměru 5 let bez nutnosti výměny baterie. S pomocí webové analytiky je možné sledovat například obsazenost budovy, teplotu, vlhkost či hladinu oxidu uhličitého. Díky efektivní správě tak majitelé ušetří až statisíce eur ročně.

Spaceti Vodafone„Spaceti se svým chytrým řešením pro budovy dokázala výborně odrazit z druhého místa ve startupové soutěži Vodafone Nápad roku a skočila přímo do Vodafone portfolia v rychle se rozvíjející oblasti internetu věcí a digitalizace budov“, říká Milan Zíka, viceprezident pro technologie Vodafonu a Max Verteltskyi CEO Spaceti jej doplňuje: „Vodafone představuje spolehlivého obchodního a technologického partnera, který z hlediska našich technických potřeb – datové propustnosti, zabezpečení a škálovatelnosti – nabízí nejpokročilejší řešení. V této oblasti navíc sdílíme stejnou vizi. Chceme pomáhat firmám, majitelům a developerům digitalizovat budovy pomocí internetu věcí.“

Tato technologie již v pilotním režimu funguje v pražském sídle Vodafonu a nabízí zaměstnancům uvnitř budovy komplexní digitalizované služby, které mohou ovládat pomocí mobilní aplikace. Oddělení správy budov přináší přehled o obsazenosti a rezervaci místností nebo židlí ve sdílených kancelářích. Umožňuje také sledovat obsazenost garáží, rezervaci parkovacích míst a nabízí navigaci na konkrétní místo.