Rostislav Jirkal profesně působí v sektoru budování a řízení rozsáhlých informačních infrastruktur od roku 1990. Jako podnikatel založil počátkem 90. let Servodata Group, která se v minulé dekádě řadila mezi 30 největších IT společností na českém trhu a pokrývala všechny velké platformy HW a SW, včetně IBM, HP, Microsoft, EMC / DELL a RedHat. V roce 2016 se připojil ke skupině QED jako přidružený partner a vedl CyberGym Europe v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Rostislav představuje pro náš tým výrazné posílení jak v oblasti znalosti trhu a jeho potřeb, tak v oblasti zákaznických vztahů. Jeho široké znalosti nám pomohou lépe adresovat potřeby našich klientů a připravovat jim řešení přímo na míru, která budou plně reflektovat aktuální požadavky regulatoriky, jako je např. GDPR nebo eIDAS, ale zároveň budou přímo podporovat jejich klíčové činnosti,“ říká Tomáš Kuča, PwC CEE Risk Assurance Leader.

Rostislav Jirkal absolvoval obor ekonomie a management na ČVUT v Praze. Ve své praxi byl oceněn mnoha prestižními profesionálními oceněními včetně získání titulu nejlepší IT firmy (2015, Servodata).