Nově vzniklá integrovaná divize DXC-AWS nabídne zákazníkům bezpečná řešení založená především na cloudových technologiích. Díky tomu budou moci ve svých oborech lépe inovovat, budou pružnější a snadněji se přizpůsobí dynamicky se měnícím podmínkám na trhu jak co do rychlosti, tak co do rozsahu. Souběžně také zmodernizují svoje činnosti i procesy a připraví se tak na digitální éru.

Ředitel DXC Technology Mike Lawrie k prohloubení partnerství s AWS řekl: „Dnešní dohodou dochází k propojení hlubokých znalostí a zkušeností DXC v oblasti služeb pro podniky s mimořádnou silou AWS cloudu, což našim klientům pomůže urychlit jejich digitální transformaci. Kromě toho, že dosáhnou vyšší výkonnosti a produktivity, mohou rovněž počítat i s úsporou nákladů. Prostředky, které ušetří, budou moci investovat do převratných digitálních technologií, jež přinesou výhody jejich zákazníkům, zaměstnancům i dalším zúčastněným stranám,“ uvedl Lawrie.

„Řada úspěšných podniků se při správě svého IT už mnoho let spoléhá na odborné schopnosti a znalosti společnosti DXC,“ řekl ředitel AWS Andy Jassy. „Tato dohoda představuje jak pro DXC, tak pro AWS závazek usnadnit dlouhodobým i novým klientům DXC využívání výhod nejinovativnějšího a nejkomplexnějšího cloudového řešení, které navíc disponuje největším ekosystémem partnerů a zkušenostmi s provozem ve velkém měřítku. To vše dává zákazníkům přístup k nejlepším nástrojům pro zkvalitňování a rozšiřování portfolia jejich služeb,“ dodal Jassy.

„Výhody plynoucí z posílení celosvětové spolupráce DXC a AWS pocítí i zákazníci v České republice. Plánujeme realizovat významné investice do nových zaměstnanců i do procesů umožňujících certifikaci na Amazon Web Services. Digitální svět je čím dál více propojený, a české firmy v něm díky nám budou mít větší šanci uspět,“ uvedl výkonný ředitel DXC Technology pro Českou republiku Bedřich Max Luft.