Jaromír Talíř se projektům spojeným s DNS věnuje od svého nástupu do sdružení CZ.NIC v roce 2006. V rámci svých pracovních povinností má na starosti především architekturu a další technické parametry systému správy domén a autentizační službu mojeID. Jaromír Talíř také dohlíží na vývoj českého registračního systému FRED. Ten aktuálně využívají doménové registry v Argentině, Albánii, Angole, Kostarice, Lesotho, Macau, Makedonii, Malawi, Tanzanii, na Faerských ostrovech a v České republice.

Organizace DNS-OARC je mezinárodním centrem operací, analýz a výzkumu systému doménových jmen (DNS). Tato nezisková organizace sdružuje klíčové společnosti z oblasti výzkumu, vývoje a implementace internetových technologií. Současně působí jako platforma pro výměnu informací a koordinaci postupů proti bezpečnostním hrozbám.

Organizace CENTR sdružuje správce národních doménových registrů v evropském regionu, přičemž CENTR Technical Working Group se zabývá především technickými aspekty provozu doménového registru a DNS infrastruktury.