Ondřej Matuštík má dlouholeté zkušenosti v oblasti finančního řízení, ekonomiky, nákupu, IT či HR ve firmách působících v ČR, ale i v zahraničí. Působil v analytické  společnosti GoodData, nejprve na pozici manažera pro finance a strategie, od roku 2015 zastával post finančního ředitele. V ČR vedl oddělení HR a Recruitment a také globální interní IT a analytický tým. Zahraniční zkušenosti sbíral v čele globálního sales operations týmu v San Franciscu. Poslední rok se plně věnuje řízení financí skupiny AUTOCONT jak na českém, tak na slovenském trhu.

„Do DataSpringu přicházím se zkušenostmi z oblastí IT, datacenter i financí a pevně věřím, že se mi je tady podaří v plné míře zúročit. Firmě se daří, roste, a já bych se rád již od začátku podílel na jejím dalším růstu,“ říká Ondřej Matuštík, finanční ředitel DataSpring. Zároveň dodává: “Počátkem tohoto roku se DataSpring připojil do skupiny AUTOCONT. To přinese určité synergické efekty, zejména díky propojení obchodní sítě AUTOCONTu s kompetencemi DataSpringu v oblasti dodávky cloudových služeb.“

Ondřej Matuštík vystudoval Finanční a pojistnou matematiku na MFF UK a Informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Titul  Ph.D. z Informatiky získal rovněž na VŠE. V rámci společnosti AUTOCONT zastává pozici finančního ředitele a je členem představenstva.

Ve volném čase se věnuje svému vinařství, rád chodí po horách a jezdí na kole.