Kapitálová transakce zvýšila hodnotu společnosti Acronis nad 1 miliardu dolarů a umožní firmě rozšířit svůj vývojářský tým v Singapuru, Bulharsku a Arizoně, vybudovat další datová centra a zajistit růst rovněž prostřednictvím akvizic. Investici využije Acronis také k akceleraci růstu na americkém trhu prostřednictvím distribučního partnerství zaměřeného na veřejný sektor.

Acronis nyní zaměstnává 1 400 pracovníků v 18 zemích světa, jeho řešení využívá přes 5 milionů spotřebitelů a 500 000 firem včetně 80 % společností žebříčku Fortune 1000. Produkty kybernetické ochrany Acronis jsou zákazníkům dodávány prostřednictvím 50 000 prodejních partnerů a poskytovatelů služeb ve 150 zemích a více než 30 jazycích.

„Investice od Goldman Sachs je pro nás významným impulsem“, řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „V roce 2018 Acronis dosáhl 20% růstu a v roce 2019 se růst zvýší na více než 30 % díky expanzi řešení Acronis Cyber Cloud, jehož obrat se více než zdvojnásobí.  Nedávno jsme navíc uvedli Acronis Cyber Platform, jež umožňuje třetím stranám přizpůsobovat, rozšiřovat a integrovat naše řešení kybernetické ochrany dle potřeb jejich zákazníků a partnerů. Investice Goldman Sachs nám umožní urychlit produktový vývoj díky novým akvizicím a posílení dalších zdrojů.“

„Investovat do společnosti Acronis v této fázi rychlého rozvoje je pro nás velkou příležitostí,“ řekl Holger Staude, Vice President firmy GS Growth. „Trh s tradičním zálohováním a ochranou dat se mění díky inovativním řešením typu Acronis Cyber Protection dodávaným prostřednictvím širokého spektra prodejců a poskytovatelů služeb a představuje zajímavý potenciál.”