Štefan Sádovský, jako generální ředitel, převzal od 1. září 2019 odpovědnost za EDITEL CZ. Ve společnosti EDITEL působí od roku 2005 nejprve jako Consultant a částečně jako Sales Manager a od roku 2008 jako CEO pro EDITEL SK. EDITEL je dynamicky se rozšiřující technologická společnost, která již dnes vyžaduje co nejefektivnější řízení, a proto je spojení české a slovenské pobočky a jejich týmů pod jedním vedením zcela logickou volbou. Štefan Sádovský se svými zkušenostmi a odbornými znalostmi má všechny předpoklady, aby EDITEL zásadně posunul odborně i obchodně v obou velice blízkých zemích.

Mezi priority nového CEO bude patřit rozvoj EDI jak v tradičních, tak i nových odvětvích, využití plného odborného potenciálu česko-slovenského týmu a posílení postavení obou společností na českém a slovenském trhu. Zvláštní pozornost bude pak věnovaná strategii a rozšíření kompetencí v oblasti Automotive v České a Slovenské republice.

„Rád bych přenesl z jedné země do druhé to dobré, spojil týmy do jednoho funkčního celku, využil synergický efekt pro rychlejší růst na obou trzích, nabízí se také prostor k růstu aktivit v oblasti automobilového průmyslu a k rozvoji digitalizace v nových odvětvích,“ uvádí Štefan Sádovský.

Štefan Sádovský úspěšně absolvoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě v oborech Informatika a Telekomunikace. K problematice EDI se dostal již na VŠ, kde si jako téma své bakalářské a diplomové práce zvolil elektronické bankovnictví, které v té době fungovalo dosti intenzivně na principech EDI.

Po škole začínal jako programátor, později Team leader, Consultant a Project Manager v několika IT a Telco společnostech, kde nasbíral mnoho užitečných zkušeností.