Fyzická ztráta nebo krádež zařízení představuje pro firmy vážný problém. Krom nákladů na pořízení nového zařízení, řeší firmy také dopady při případném úniků firemních dat. Nejen, že se vystavují případným postihům pro porušení GDPR, ale únik dat může také negativně ovlivnit obchod, zabezpečení a reputaci celé společnosti.

Rozšíření portfolia ESET o plné šifrování disku umožní IT administrátorům vzdáleně rozmístit, aktivovat a zašifrovat připojená zařízení na jedno kliknutí. Mohou tak zabránit útočníkům, aby zneužili ztracené nebo odcizené zařízení.

Po nasazení EFDE je možné z jedné konzole monitorovat a spravovat stav zašifrovaných dat uložených na firemních zařízeních. Program je dostupný jako přídavná funkce v nejaktuálnější verzi konzolí pro vzdálenou kontrolu ESET Cloud Administrator 1.2 a ESET Security Management Center 7.1. Obě konzole byly nedávno aktualizovány, aby podporovaly funkci ESET Full Disk Encryption.

Vzestup plného šifrování disku

V rámci průzkumu trhu, který zahrnoval více než 100 firem, zjistila společnost ESET, že 85 % respondentů považuje plné šifrování disku za nejzásadnější funkci, když uvažují o formě šifrování.

Mimoto zpráva společnosti IDC předpovídá, že do roku 2023 poroste trh s produkty na plné šifrování disků stabilně o 1,4 % ročně. Tyto předpovědi vedou ESET k přesvědčení, že firmy se budou více zajímat o ochranu dat a budou se zajímat o produkty, které plné šifrování umožní.

„Ačkoli malware a viry představují pro firmy po celém světě velké riziko, dobře víme, že to není v oblasti ochrany dat jediná hrozba. Proto jsme pracovali na rozšíření portfolia o řešení ESET Full Disk Encryption, které řeší problémy podniků v případě ztráty dat. Program lze spravovat z jedné bezpečnostní konzole spolu s dalšími produkty ESET,” říká ke spuštění novinky Ervín Rendek produktový manažer společnosti ESET. „ESET Full Disk Encryption se skvěle hodí pro společnosti, které potřebují jen základní šifrování i pro ty, které již znají koncept našich služeb,“ dodává.