Obě společnosti dále podepsaly globální partnerskou smlouvu, na základě které bude Neeco distribuovat a prodávat softwarové produkty Versa Networks, což povede k usnadnění globálních dodávek a pokrytí potřeb zákazníků tam, kde stávající partneři nemohou tyto služby zajistit. Neeco již začalo s distribucí produktů a licencí Versy klientům v USA, Střední a Jižní Americe a počítá se s postupným rozšířením do celého světa. 

Neeco je díky své síti téměř dvou tisíc lokálních partnerů ve více než 160 zemích světa ideálním globálním partnerem pro společnost Versa Networks. Neeco funguje pro klienty jako tzv. single-point-of-contact, neboli jediné kontaktní místo pro kompletní ICT řešení kdekoli na světě. Hlavním přínosem pro klienta je jeden partner, který zajistí dodávky ve všech požadovaných zemích a navíc zkrátí dodací lhůty, při zajištění nejvyšší možné kvality poskytovaných služeb.

„Jsem rád, že jsme partnerem právě společnosti Versa Networks, jejíž softwarové a hardwarové technologie SD-WAN jsou považovány na současném, rychle se vyvíjejícím trhu, za jedny z nejlepších. Díky tomuto partnerství budeme distribuovat a implementovat jejich produkty a zajišťovat údržbu a servis. Zaměříme se zejména na Versa Titan, průkopnickou platformu, která umožní klientům rychlou návratnost investic do nového řešení,“ říká David Pátek, zakladatel a CEO Neeco Global ICT Services

Chris Keeny, Vice-President Sales a generální ředitel pro EMEA společnosti Versa Networks uvedl: „Technologické partnerství s Neeco je pro nás výbornou zprávou. Jejich globální dosah a lokální znalosti přinesou vysoce kvalitní služby, které od našich partnerů očekáváme. SD-WAN se stává velmi rozšířenou technologií a spolupráce s Neeco nám tímto pomůže proniknout na nové trhy.“

Řešení SD-WAN je považováno za budoucnost sítí. Zatímco síť WAN často používala technologii, která vyžadovala speciální proprietární hardware, SD-WAN je novým přístupem, který využívá internet nebo privátní cloud pro propojení podnikových sítí, včetně poboček a datových center, na velké zeměpisné vzdálenosti. Pro firmy podnikající v IT průmyslu je to velká příležitost pro implementaci robustnějších řešení pro spolehlivější zabezpečení propojených podnikových sítí.