Lenka Uzun byla jmenována na pozici Solution Sales & Marketing Director. Nově bude mimo oblasti marketingového směřování zastřešovat také strategický rozvoj řešení, která Tech Data vnímá jako klíčová – tedy oblast bezpečnosti, analytiky a IoT a cloudu.

„Lenka je ve společnosti již pátým rokem a věřím, že ji tento krok pomůže zúročit nabyté zkušenosti a dovednosti. Zejména oblast bezpečnosti rezonuje celým trhem a my si uvědomujeme, že je potřeba se k ní postavit jako k oblasti prodeje uceleného řešení. Naše široké portfolio nám to umožňuje a toho chceme v plné míře využít,“ říká Pavel Salák, generální ředitel Tech Data v České republice. „Zároveň se zaměřujeme i na další řešení, tedy analytiku a IoT a cloudové služby, kde budeme postupně nabízet našim partnerům více, než doposud. Naším partnerům by to mělo přinést více možností, jak obsloužit koncového zákazníka.“

Lenka Uzun má více než 15 let zkušeností ve value add distribuci, v minulosti působila ve společnosti Servodata jako Marketing Manager. Do Tech Data CZ přešla společně s týmem Avnet Technology Solutions při akvizici v roce 2017 a doposud zastávala roli Marketing Director.

Vlastimil Horák se z regionální úrovně vrací do České republiky a to na pozici Product Marketing Director pro Tech Data Advanced Solutions. Jeho zodpovědností bude strategické řízení a rozvoj klíčových prodejů našich strategických výrobců jako Cisco, Dell, IBM, HPE, Lenovo, Microsoft, VMware a Oracle.

„Tech Data na českém trhu vystupuje jak v  oblasti broadline, tak v distribuci s přidanou hodnotou (VAD), a právě pro VAD část jsme dlouhodobě cítili potřebu posílit strategické řízení,“ řekl Pavel Salák, generální ředitel Tech Data v České republice. „Jsem přesvědčen, že díky zkušenostem, které si Vlastimil přináší z regionálního řízení týmů, získají naši klíčoví výrobci a zákazníci silného partnera pro diskuze nad společným rozvojem obchodu,“ dodal Pavel Salák.

Vlastimil Horák má více než 20 let zkušeností v obchodu a řízení obchodu v různých částech IT dodavatelského řetězce. V minulosti působil u obchodního partnera gedas / T-Systems, následně u výrobce Sun Microsystems / Oracle a od roku 2012 pak v Avnet Technology Solutions v pozici business unit managera Dell EMC. Zkušenosti sbíral také posledních 5 let při řízení obchodních týmů Dell EMC a VMware v regionu střední a východní Evropa.